Amo 16.02.2014

16-go lutego 2014r. na terenie zalew Amo w Zalesiu Dolnym udało się rozegrać podlodowe mistrzostwa koła. Zawody odbyły się w 2 turach, 2 sektorach a dozwolone było tylko łowienie za pomocą mormyszki.  W pochmurny i wietrzny poranek na stracie stawiło się 23 zawodników. Początkowo mżawka oraz powiewy zimnego wiatru nie sprzyjały zawodnikom.   Ryby nic sobie z tego nie robiąc „brały” dosyć dobrze. Jednemu z zawodników udało się nawet złapać prawie 40cm karpia.  Po zakończeniu pierwsze 2,5 godzinnej tury nastąpiło komisyjne ważenie a następnie zamiana sektorów. 

Starcie drugiej tury zaczęła towarzyszyć przebłyski słońca. Pod koniec zawodów całkowicie się rozchmurzyło a wiatr ustał. Nastąpiło 2gie komisyjne ważenie. Sędziowie udali się na obrady i podliczenie punktów, zawodnicy natomiast na ciepły posiłek.  Zawody zakończyło wręczanie dyplomów oraz pucharów zwycięzcom.

 

Drugim wicemistrzem koła  z wynikiem zaledwie 4 pkt został Jerzy Tlak

Wicemistrzem koła z wynikiem 3 pkt został  Mariusz Kurczyński

Podlodowy mistrzem koła, broniąc zeszłorocznego tytułu, z wynikiem 2 pkt został  Zenon Lenart.

 

Pełne wyniki dostepne: TUTAJ

 

Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za przybycie i ze względu na warunki atmosferyczne i nadchodząca wiosnę zapraszamy za zawody podlodowe za rok, a Zenkowi gratulujemy obrony tytułu mistrza!