Relacja z Towarzyskich Zawodów Spławikowych -24.09.2017 Głuchów

„Ciągle pada” – tak można skomentować utrzymującą się od kilku tygodni pogodę, więc jak się można domyślić towarzyskie spławikowe zawody w Głuchowie rozegrane 24.09.2017 zostały w strugach deszczu.

 

O godzinie ósmej nad brzegami zalewu w Głuchowie stawiło się czternastu zawodników by rozegrać towarzyskie zawody spławikowe. Wśród tych czternastu zawodników jak zawsze znalazła się Małgosia, która jak spojrzeć na klasyfikację generalną czy w spławiku czy w spinningu ramie w ramię jak równy z równym rywalizuje z kołowymi kolegami po kiju, czasami sprawiając im niezłe lanie. Świadczy to jedynie o tym, że kobiety wcale nie są gorsze od mężczyzn.

 

                   

                                                             Małgosia łowi jak równy z równym

Można się o tym przekonać analizując wyniki dzisiejszych zawodów. Pomiędzy czwartym a szóstym miejscem, na którym uplasowała się Małgosia różnica wynosiła jedynie 120 punktów. Wszystkich zdeklasował dzisiaj Piotrek Walczak robiąc w trudnych pogodowo warunkach wynik 4480 pkt.

 

                    

                                                          Takie ryby dały Piotrkowi pierwsze miejsce

To świadczy o klasie Piotrka, gdyż Filip Śleszyński plasujący się na drugim miejscu złowił blisko o połowę mniej ryb osiągając wynik 2280 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Zenon Łukasiewicz w dorobkiem 1020 pkt. Wszystkim zawodnikom należy pogratulować wytrwałości i zawziętości, gdyż nawet wysiedzenie na platformie czterogodzinnej tury wymaga nie lada samozaparcia.

 

                   

                                             Tylko "twardziele" są wstanie rozgrywać zawody w taką pogodę

I tutaj należy wspomnieć o tym, o czym zazwyczaj się nie  mówi, ale ogromne uznanie i podziękowania należą się sędziemu Pawłowi Nalewczyńskiemu, który nie to że musi, ale chce i podchodzi do swoich sędziowskich obowiązków poważnie, jeżdżąc nie tylko na spławikowe i spinningowe zawody ale również sędziując zawody morskie. Paweł pełen szacun.

 

ps. Pełną listę z wynikami znajdziecie tutaj.

 

Paweł