RELACJA ZE SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW KOŁA 2017

To były wyjątkowo trudne zawody. Trudne, bo niedzielna aura pozostawiła dużo do życzenia. Spławikowe mistrzostwa koła odbyły się przy wyjątkowo silnym, chwilami porywistym wietrze, któremu towarzyszyło na przemian raz słońce raz deszcz.

W dniu 23.04.2017, o godzinie 7.00 na parkingu przy stawie w Głoskowie stawiło się osiemnastu seniorów w tym jedna kobieta (szacun dla Małgosi) i jeden junior. Po rejestracji i losowaniu, uczestnicy rozeszli się na swoje stanowiska by przygotować sprzęt na co główny sędzia zawodów Paweł Nalewczyński przeznaczył półtorej godziny. Pierwsza trzygodzinna tura rozpoczęła się o godzinie 8.35. Łowiono głównie drobną płotkę, chociaż dwukrotnie na zestawie kolego Włodka zagościł niewymiarowy szczupak, który po delikatnym odhaczeniu z powrotem trafił do wody zresztą jak wszystkie złowione przez zawodników ryby. Najlepszy wynik podczas pierwszej tury (1210 pkt.) uzyskał Łukasz Więcłąś, wyprzedzając Macieja Nalewczyńskiego jedynie o 60pkt. Trzecim wynikiem 1030pkt mógł pochwalić się Jarosław Zawiślak. Niestety podczas pierwszej tury nie wszyscy zawodnicy umieli dopasować się do warunków atmosferycznych i apetytu ryb tego dnia. Dwóch zawodników zrezygnowało, a dwóch zaliczyło zerko. Pogoda dała się we znaki nie tylko wędkarzom ale również i sędziom. W pewnym momencie podmuch wiatru był tak silny, że porwał namiot sędziowski, który wylądował w sąsiednim stawie. Podczas przerwy między turami rozważano nawet odwołanie drugiej tury zawodów, ale ostatecznie zdecydowano się na kontynuację zawodów.

Podczas drugiej tury również łowiono głównie drobną płotkę, jednak wyniki wagowe były nieco lepsze. Najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Piotr Walczak, który uzyskał 2570 pkt. deklasując pozostałych zawodników. Podczas drugiej tury nie wszyscy poradzili sobie tak dobrze jak kolega Piotr. Aż pięciu zawodników przyzerowało. Zawody zakończyły się o 16.20. Po zsumowaniu punktów z pierwszej i drugiej tury zawodów mistrzem piaseczyńskiego koła w dyscyplinie spławikowej został Maciej Nalewczyński, a wicemistrzem Piotr Walczak. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Więcłaś. Zwycięzcom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych wędkarskich sukcesów.

                                

Paweł  

 

ps. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są w zakładce WYNIKI w panelu bocznym.