Relacja z Towarzyskich Zawodów Spławikowych - Port - Góra Kalwaria- 17.03.2019

W niedzielę 17.03.2019 odbyły się pierwsze towarzyskie zawody spławikowe. Zgodnie z harmonogramem zawody miały odbyć sie na Jeziorce, jednakże po treningu, który odbył się kilka dni prezd zawodami ze względu na mizerne efekty zdecydowano, że zawody odbędą się w pocie w Góre Kalwarii. To generalnie była dobra decyzja.

W niedzielny poranek, w porcie melduje się 14 zawodników, a tak naprawdę 13 zawodników i Małgosia jedyna zawodniczka. Standartowy schemat - krótka odprawa, czas na przygotowanie stanowisk i sygnał do łowienia. Tym razem, by złamać kanony zawodnicy rozstawili się na nabrzerzu portowym od strony Wisły. Pogoda podczas zawodów w sam raz.

                      

                                                                     NIe za ciepło, nie za zimno..... marzec

Nie za ciepło i nie za zimno, jak na marzec, a ryby dopisały. Analizując wyniki należy zauważyć, że nie było rzadnego zera, a pierwszy tego dnia Grzesio Różycki mógł się pochwalić wynikiem opiewającym na ponad 7100 pkt.

                      

                                                       Niektórym zawodnikom weszły ładne leszcze

Na drugim miejscu uplasował się Filip Kwiatkowski, a trzecie miejsce zają Łukasz Stryczyński. Jedyna tego dnia zawodniczka - Małgorzata uplasowała się na miejscu 6. Generalnie łowiono drobną płoć, jednakże co niektórym zawodnikom w zanętę weszły przyzwoite leszcze. Jak zawsze podczas zawodów panowała koleżeńska atmosfera.

                     

                                                                     Grzesiek batem wywałczył jedynkę

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i a wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w następnych zawodach.

                                    

                                                         Pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów

Pełne wyniki dostępne są tutaj.

 

Tekst      Paweł

Foto        Bartek