Relacja ze Spinningowych Zawodów GPP 2017 o "Puchar Burmistrza Miasta Orzysz"23-25.06.2017

Pomimo, że w dobie Internetu informacje rozchodzą się błyskawicznie to zgodnie ze staropolskim przysłowiem od każdej reguły są zawsze wyjątki. I tak było tym razem. Informację o sukcesie naszych klubowiczów dostałem nader późno, więc tym bardziej się spieszę by się nią z wami podzielić, a jest się z czego cieszyć.

W dniach 23-25.06.2017r. nad jeziorem Orzysz odbyły się Ogólnopolskie Zawody Spinningowe z cyklu Grand Prix Polski 2017 – „Puchar Burmistrza Miasta Orzysz”. Do zawodów przystąpiło 90 zawodników z całej Polski. Nasze koło reprezentowane było przez trzech klubowiczów: Artura Ulaskiego i Józefa Rzeszutka  tworzących team, raz Roberta Ledzińskiego startującego indywidualnie. Zawody rozegrane zostały w dwóch sektorach. Po pierwszej turze łowiący w sektorze A Józef Rzeszutek uplasował się na miejscu 18 z łączną sumą 1640pkt, natomiast Robert Ledziński na miejscu 32. Najwyżej po pierwszym dniu zawodów z naszych zawodników uplasował się Artur Ulaski łowiący w sektorze B. Artur zajął czwarte miejsce z łączną sumą 3450 pkt. Należy dodać, że Artur tego dnia złowił piętnaście ryb w tym szczupaka mierzącego 67,1cm, który jak się okazało był największą rybą złowioną podczas tych zawodów. Po pierwszym dniu zawodów w klasyfikacji generalnej Artur uplasował się na miejscu siódmym, Józef na miejscu 36, a Robert na miejscu 63. Reasumując nasz team na 34 drużyny po pierwszym dniu zawodów zajmował bardzo wysokie trzecie miejsce.

                   

                                                      Ten szczupak dał Arturowi 4 miejsce w sektorze

Drugiego dnia nastąpiła oczywiście zamiana sektorów tzn. zawodnicy łowiący pierwszego dnia w sektorze A dnia drugiego łowili w sektorze B a zawodnicy łowiący podczas pierwszego dnia zawodów w  sektorze B trafili dnia drugiego do sektora A. Sektor A chyba gorzej przypasował Arturowi gdyż Artur złowił 12 ryb o łącznej sumie punktów 1700, co dało mu 9 miejsce w sektorze. Józef w sektorze B poradził sobie lepiej, gdyż złowił 5 ryb, co dało mu 22 miejsce w sektorze. Najlepiej tego dnia z naszych zawodników wypadł Robert łowiący w sektorze B, który złowił 15 ryb o łącznej sumie 2290 pkt., co dało mu 4 miejsce w sektorze i 7 w klasyfikacji indywidualnej dna drugiego.

                   

                                         Świetne 4 a (zarazem najgorsze dla zawodnika) miejsce Artura

Reasumując w klasyfikacji generalnej Artur uplasował się na bardzo wysokim i najgorszym zarazem dla zawodnika 4 miejscu, Robert na 31 miejscu, a  Józef na 37 co na 90 zawodników biorących udział w zawodach generalnie nie jest złym wynikiem, szczególnie jak popatrzy się na nazwiska uczestników.

                    

                                                Dobre 6 miejsce w klasyfikacji generalnej naszego teamu

Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła bardzo dobre 6 miejsce na 34 startujące drużyny. Kolegom z klubu oczywiście gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

ps. Pełną listę wyników znajdziecie tutaj.

 

Paweł