Wycieczka wędkarska Jezioro Turawskie 8-9 czerwca

Nasze koło  8-9 czerwca  zorganizowało wycieczkę wędkarską  nad Jezioro Turawskie słynące  z dużej populacji sandacza.  Głównym organizatorem wycieczki był kolega Andrzej , który z podjętego zadania wywiązał się bardzo dobrze.  Wyjazd nastąpił   o godz  0.30 w czwartek, komfortowym autokarem sprawnie i szybko dojechaliśmy na miejsce. O godz 8 rano po załatwieniu formalności  byliśmy już na wodzie. Jezioro  a  właściwie zalew jest  obszerne, presja wędkarska duża (na wodzie około 30 łódek) głębokość waha się od 3 do 8 metrów, dno płaskie pozbawione roślinności i uskoków. Echosonda pokazuje dużo różnorodnych ryb. Niestety pomimo wysiłków nikomu nie udaje się złowić  miarowego sandacza (padło kilka króciaków).

Następnego dnia rano wszyscy wypływają na wodę z nadzieją na sukces, i znowu pomimo wysiłków  nie udaje się nic złowić. Po zjedzeniu śniadania w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

Uważam że wycieczkę pomimo braku sukcesów wędkarskich można zaliczyć do udanych. Poznaliśmy nowe łowisko, pogoda dopisała.  Kilku kolegów deklaruje chęć ponownego wyjazdu. Życzymy sukcesów.

 

Paweł