Wycieczka wędkarska Jezioro Turawskie 8-9 czerwca

Nasze koło  8-9 czerwca  zorganizowało wycieczkę wędkarską  nad Jezioro Turawskie słynące  z dużej populacji sandacza.  Głównym organizatorem wycieczki był kolega Andrzej , który z podjętego zadania wywiązał się bardzo dobrze.  Wyjazd nastąpił   o godz  0.30 w czwartek, komfortowym autokarem sprawnie i szybko dojechaliśmy na miejsce. O godz 8 rano po załatwieniu formalności  byliśmy już na wodzie. Jezioro  a  właściwie zalew jest  obszerne, presja wędkarska duża (na wodzie około 30 łódek) głębokość waha się od 3 do 8 metrów, dno płaskie pozbawione roślinności i uskoków. Echosonda pokazuje dużo różnorodnych ryb. Niestety pomimo wysiłków nikomu nie udaje się złowić  miarowego sandacza (padło kilka króciaków).

Następnego dnia rano wszyscy wypływają na wodę z nadzieją na sukces, i znowu pomimo wysiłków  nie udaje się nic złowić. Po zjedzeniu śniadania w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

Uważam że wycieczkę pomimo braku sukcesów wędkarskich można zaliczyć do udanych. Poznaliśmy nowe łowisko, pogoda dopisała.  Kilku kolegów deklaruje chęć ponownego wyjazdu. Życzymy sukcesów.

 

Paweł        

Wasze komentarze (1)
  • Paweł Obstawski
    6 lat temu
    Super wyjazd. Szkoda, że ryby nie dopisały. Ale tak jest zawsze jak Andrzej ma "cynka...". Następnym razem będzie lepiej.