Relacja z Walnego Zebrania Sprawozdawczego - 17.02.2019

W niedzielę 17.02.2019 r. odbyło się walne, coroczne zebranie sprawozdawcze naszego koła. Jak co frekwencja bliska zeru, bo na ponad 1600 członków obecnych na zebraniu było zaledwie trzydzieści dziewięć osób. Czyżby ogłoszeń o zebraniu zabrakło w gablotach zlokalizowanych w newralgicznych punktach Piaseczna? Czyżby ogłoszenie o corocznym walnym zebraniu nie było zamieszczone na stronie internetowej naszego koła i portalach społecznościowych? Czyżby przepływ informacji między członkami naszego koła był tak słaby? Chyba nic z tych rzeczy, bo ogłoszenia były zamieszczone, a i na mieście w gablotach ogłoszenia wisiały. Myślę, że problem niskiej frekwencji leży gdzie indziej.

W tym roku o dziwo przebieg zebrania był o dziwo bardzo sprawny. Punktualnie o godzinie 11.00 zebranie otworzył Prezes Koła Marek Roszkiewicz i przy braku głosów przeciwnych powierzył prowadzenie zebrania wiceprezesowi koła Sebastianowi Brzozowskiemu, powołując również sekretarza i Prezydium walnego zgromadzenia. Przewodniczący zebrania bardzo sprawnie przedstawił planowany porządek obrad i powołał Komisję uchwał i wniosków, skrutacyjną, mandatową. Następnie przedstawione zostały sprawozdania z rocznej działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

Prezydium zgromadzenia

Komisja Rewizyjna nie miała żadnych uwag i zastrzeżeń do pracy Zarządu Koła ani Skarbnika. Ewenementem, który mnie zaskoczył był wniosek jaki wpłynął do Sądu Koleżeńskiego. To chyba jak sięgam pamięcią pierwsza taka sytuacja od wielu lat. W dalszej części posiedzenia Prezes koła omówił realizację ubiegłorocznych uchwał i wniosków oraz przedstawił preliminarz budżetowy jak i plan działania na nadchodzący rok, po czym nastąpiła dyskusja. O dziwo była to merytoryczna dyskusja, w wyniku której wypracowano kilka wniosków zarówno do Zarządu Koła jak i do Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, które poddano głosowaniu. Do najważniejszych przyjętych uchwał należy zaliczyć: budowę tarlisk w Zalewie Amo, oraz zamieszczenie na stronie internetowej sprawozdania finansowego skarbnika z roku 2018.

Uczestnicy obrad

Do najważniejszych przyjętych wniosków jakie trafią do Zarządu Okręgu Mazowieckiego, był wniosek o stworzenie strefy No Kill na warszawskim odcinku Wisły, tj. od mostu siekierkowskiego do mostu zachodniego oraz opracowanie jednolitego algorytmu obliczania punktów klasyfikacji GPX zawodów wędkarskich. Ostatniej części zebrano uhonorowano drobnymi okolicznościowymi upominkami członków, koła którzy aktywnie włączali się w roku 2018 we wszelkie akcje organizowane przez Zarząd Koła. Uhonorowano również kolegów z koła nr 12 Konstancin-Jeziorna, którzy bardzo zaangażowali się w akcję odłowu ryb z Zalewu Amo jaka miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Prezes nagradzał...

Tak jak już wspomniałem całe zebranie przebiegło sprawnie a prowadzone dyskusje były co się rzadko zdarza merytoryczne. Osobiście uważam, że taka sytuacja miała miejsce gdyż zabrakło tych co dużo krzyczą, a mało robią.

Sam również został nagrodzony

Dla przykładu podać mogę niektórych członków powołanej dwa lata temu kolegów z Komisji Zarybieniowej, którzy w ubiegłym roku podobnie jak w pierwszym roku działalności Komisji nie pojawili się na żadnym z przeprowadzonych zarybień. Cóż jeszcze dodać…? Może nie będę komentował. Dajmy im szansę. Może w tym roku im się uda, a pracy zaplanowanej przez Zarząd Koła w bieżącym roku jest naprawdę dużo. Pierwsza duża akcja sprzątania brzegów Zalewu Amo zaplanowana została na nadchodzącą niedzielę czyli 24.02.2019. Do zobaczenia nad Amo.